Książki, które lubię

Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami przeczytanych książek.

Grona gniewu

Autor: John Steinbeck

Znakomita książka, klasyka w najlepszym gatunku. Historia amerykańskiej rodziny w czasach wielkiego kryzysu lat 20 i 30. XX w. Opowieść ludzi poszukujących pracy i lepszych perspektyw na przyszłość i lepszego życia. Książka pokazuje problem bezwzględności kapitalizmu i dążenia do sukcesu na przykładzie jednej rodziny.

 

 

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście

Autor: Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Kukuczka to polski taternik, alpinista i himalaista. Jako drugi człowiek na Ziemi zdobył 14 głównych szczytów o wysokości powyżej 8 tys. m n.p.m., Koronę Himalajów i Karakorum.

Więcej…

 

 

Beksińscy. Portret podwójny

Autor: Magdalena Grzebałkowska

Książka o znanym malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego synu – dziennikarzu muzycznym Tomaszu Beksińskim. Autorka w reporterski sposób przedstawiła historię dwóch utalentowanych, ale nieprzystosowanych do życia w społeczeństwie mężczyzn – ojca i syna, a obok nich kobietę – żonę i matkę, stojącą zawsze nieco w cieniu, ale dającą poczucie bezpieczeństwa.

Więcej…

 

Dziewczyna z pociągu

Autor: Paula Hawkins

Książka trafiła na moja półkę jako bożonarodzeniowy prezent. Jest to powieść, która została przeniesiona do kina pod tym samym tytułem. Początkowo potraktowałam ją z nieufnością, z uwagi na słowa polecenia napisane przez króla thrillerów Stephena Kinga. Nie ukrywam, kojarzy mi się z młodzieżową fascynacją horrorami i thrillerami.

Więcej…

 

 

Tato

Autor: William Wharton

Jest to jedna z wielu książek kultowego w latach 90-tych amerykańskiego pisarza. Najbliższa mojemu sercu jest jej recenzja napisana przez Philadelphia Inquirer ” Może stać się klasyką nawet dla czytelników, którzy się jeszcze nie urodzili”. Te właśnie słowa cisną się na usta po przeczytaniu ostatniej strony.

Więcej…

 

 

lipowo-tom-1-motylek-b-iext43938035Motylek

Autor: Katarzyna Puzyńska

Jest to książka z gatunku kryminału. Fabuła jest intrygująca, a akcja wartka. Do Lipowa, niewielkiej mazurskiej wsi, przyjeżdża zakonnica i ginie pod kołami samochodu. Niebawem okazuje się, że została przejechana z premedytacją. Pojawiają się pierwsi podejrzani i pada pytanie o powiązanie ofiary z mieszkańcami Lipowa. Niebawem po tym wydarzeniu, w dramatycznych okolicznościach ginie kolejna kobieta.

Więcej…

 

 

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?page_id=3289