Fotoaktualności

 

Brawa dla Mileny

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Nadeszła upragniona chwila – zasłużony odpoczynek po roku nauki w liceum. Na pochwałę zasłużyli wszyscy, ale szczególnie Natalia C. , Karolina S. , Weronika M. za dobre wyniki w nauce oraz Milena T. i Wiktoria D. z klasy II za bardzo dobrą frekwencję.

Na zakończenie Pani Wicedyrektor przygotowała film o tym, co działo się u nas w trakcie całego roku: wycieczki, lekcje w terenie, przedstawienia i konkursy.

Wracajcie do nas wypoczęci, radośni i pełni zapału do pracy w roku szkolnym 2018/2019.

To jaka to w końcu gleba?

Warsztaty terenowe

Warsztaty terenowe, to niemal tradycja. Klasa II, która realizuje geografię i biologię na poziomie rozszerzonym w trakcie warsztatów terenowych wykonała z Panią Agnieszką, Panią Pauliną i Panem Dominikiem szereg ćwiczeń i doświadczeń. Było to wykonywanie planu najbliższej okolicy, orientacja w terenie, analiza i rysunek profilu glebowego, badanie pH gleby i jej saturacja, przygotowanie zielnika. Zadań było mnóstwo. Zajęcia w terenie odbyły się w Kobylnicy, natomiast analiza wyników na ocenę już po weekendzie w klasie 😉

Zobacz zdjęcia na Facebooku. (A.S.)

Pierwszaki na kajakach

Spływ kajakowy klasy I

Wymarzoną pogodę na spływ miała klasa I. Młodzież nauczona doświadczeniem starszej klasy wybrała opcję spływu rzeką Słupią. Jednym z przystanków była Krzynia. Tym razem obyło się bez wywrotek, kolizji itp. Adrenaliny nie było, za to opalenizna rodem z Karaibów.

Zobacz zdjęcia na Facebooku. (A.S.)

 

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy klasy II

W niesamowite przeżycia obfitował spływ kajakowy klasy II. Rok temu, tą samą trasą, płynęli rzeką Pokrzywną na odcinku Glewniki – Broczyna. Wówczas był to spływ bardzo spokojny, wręcz relaksacyjny. Tym razem emocji było o wiele więcej. Masa powalonych drzew tworzyła trudne do pokonania przeszkody, poziom wody był wysoki, natomiast nurt bardzo mocny. Nie uniknęliśmy wywrotek i kontuzji. Jednak mimo tych wszystkich przeżyć komentarz był jeden: Było super, chcemy więcej 😉

Więcej zdjęć na Facebooku. (A.S.)

 

Pod magnolią

Absolwenci 2018

Już za parę dni matura. Dla nas sygnał, by uroczyście pożegnać kolejny rocznik opuszczający mury naszej szkoły. Tradycyjnie młodsza klasa przygotowała występ dla swoich starszych kolegów. Było momentami zabawnie i wzruszająco. W imieniu klasy III głos zabrali Ewa Kordyl i Jakub Jaworek. Trzy lata pracy wspominała wychowawczyni Pani Paulina Maćkowska, zaś Pani Dyrektor Jolanta Węgielnik życzyła naszym absolwentom wielu sukcesów i zapraszała do odwiedzin także po maturze.

Więcej zdjęć na Facebooku.  (A.S.)

Mały stresik był

Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

16 marca 2018r. uczennice klasy II Natalia Ciarka, Izabela Łukasik i Weronika Majkrzak pod opieką pani Agnieszki Siwek wzięły udział w II etapie Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap rejonowy, do którego zakwalifikowało się 20 drużyn w naszego województwa odbył się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Do rozwiązania był test wielokrotnego wyboru, składający się z 25 pytań, który trzeba było rozwiązać w ciągu 30 minut. Liczył się też czas wykonania zadania. Do finału może zakwalifikować się tylko jedna drużyna, więc samo uczestnictwo w II etapie jest już nie lada wyczynem. Wyniki tego etapu dopiero 31 marca 2018r.

(A.S.)

Szczytny cel

Może kiedyś w mundurze

9 marca 2018r. uczniowie klas mundurowych odwiedzili funkcjonariuszy służby więziennej, pracujących w Oddziale Zewnętrznym w Ustce. Z pracą w służbach zapoznał nas ppłk Sławomir Meler. W bardzo rzetelny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o niełatwej pracy z osadzonymi.

Młodzież mogła również zapoznać się z warunkami pełnienia służby i odbywania kary w niezamieszkałym pawilonie usteckiego oddziału. Uczniowie otrzymali również informacje na temat specyfiki pracy resocjalizacyjnej.

(A.S.)

Szczytny cel

Wolontariat z DKMS

Serdecznie dziękujemy uczniowi klasy I Oskarowi Hornośko i uczennicy klasy III – Ewie Kordyl za godne reprezentowanie naszej szkoły w akcji Zostań Dawcą Szpiku Kostnego, która odbyła się w miniony weekend w Kępicach. Oprócz zbierania podpisów nasi wolontariusze uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy. Brawa dla Was.

(A.S.)

My potrafimy

Certyfikaty ze Strzelnicy GRYFA SŁUPSK

Upragnione certyfikaty, dokumentujące zakończenie kursu strzeleckiego trafiły do rąk szczęśliwców.
Serdecznie gratulujemy!!!

(A.S.)

Wspólne świętowanie

Wesołych Świąt

Tegoroczną Wigilię Bożego Narodzenia spędziliśmy wspólnie, razem śpiewając kolędy i obdarowując się upominkami.
Był tradycyjny barszcz z uszkami, przepyszne domowe potrawy i wspaniałe wypieki.
Jeszcze raz życzymy wesołych świąt i do zobaczenia w Nowym 2018 Roku.

(A.S.)

 Pani Dyrektor Jolanta Węgielnik i płk Marcin Adamski

Porozumienie z 7BOW

Wczoraj 20 grudnia 2017r. odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między 7 Pomorską Brygadą Obrony Wybrzeża a Liceum Ogólnokształcącym im. Wacława Sierpińskiego w Słupsku. W imieniu naszej szkoły porozumienie podpisała Pani Dyrektor Jolanta Węgielnik.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele samorządu terytorialnego i lokalne media. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów Natalia Ciarka, Weronika Majkrzak i Karol Kolibowski wraz z opiekunem Panem Dominikiem Piwowarskim.

Zgrana ekipa

Zabawa mikołajkowa w SKB Czarni

W sobotę, 9 grudnia w hali SKB Czarni Słupsk przy ulicy Ogrodowej odbyła się impreza mikołajkowa „Mikołajki z Januszem Korczakiem”.
Nasi uczniowie pod opieką Pani Pauliny Maćkowskiej świetnie spisali się w roli wolontariuszy. Remigiusz – Święty Mikołaj był jednym z głównych bohaterów dziecięcej imprezy, zaś Oskar zaprezentował umiejętności ratownictwa medycznego.

Ho ho ho

Mikołajki

Mikołaje jednoczą się u Sierpińskiego. Każda czapka zwalniała dzisiaj od pytania, a na deser zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Remik i Klaudia

Gala Wolontariatu

Wczoraj w gmachu Filharmonii odbyła się gala wolontariatu, podczas której nagrodzono najaktywniej działających wolontariuszy. Wśród wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie – Klaudia Przybylska i Remigiusz Ciunczyk. Jesteśmy z Was dumni.
(P.M i A.S.)

Komu powróżyć?

Andrzejki

Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem andrzejki są świetną okazją dla wszystkich młodych ludzi do poznania swojej miłosnej przyszłości. Tak też działo się u Sierpińskiego. 30 listopada wróżyliśmy z wosku, daty urodzenia i serduszka z imionami. Było zabawnie i klimatycznie. Zobacz nas na Facebooku.

(A.S.)

Chwila relaksu

Na basenie w Koszalinie

W dniu 28.11.2017r. uczennice klasy I i II miały możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych w Aquaparku w Koszalinie, aby aktywnie spędzić czas. Dziewczyny poza doskonaleniem pływania, skorzystały z wielu atrakcji basenowych. Organizatorem wycieczki była Pani Danuta Bukowska -nauczyciel wychowania fizycznego. Podczas wspólnej zabawy dziewczyny miały doskonałą okazję poprawić swoją kondycję fizyczną oraz zrelaksować się.
Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd. Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku.
~Danuta B./

Ale jazda

Survival raz jeszcze

Tym razem druga klasa pokazała na co ich stać. W chodzeniu po linie i strzelaniu z łuku nie mieli sobie równych. Pogoda na szczęście dopisała, więc można było bez przeszkód skorzystać z uroków jesiennej aury.  Nieco problemu sprawił im azymut, ale przecież wszystko można przećwiczyć…
~Agnieszka S./

Zaplątało się

Survivalowe zajęcia terenowe

W miniony piątek uczniowie klasy pierwszej sprawdzili swoją sprawność i umiejętności survivalowe podczas zajęć terenowych w Lasku Południowym. Było chodzenie po linie , rzuty do celu i oszczepem i bieg na orientację. Wrócili w komplecie, co oznacza, że lekcja zakończyła się sukcesem. Głównym sprawcą tego zamieszania był Pan Dominik.

 Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku.

~Agnieszka S./

 

Naraziła się czymś…

Zabawa z wikingami

17 listopada członkowie naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza pomagali w prowadzeniu wyjątkowej dyskoteki, pełnej zabaw i atrakcji. „Zabawa z wikingami” to impreza dla osób z niepełnosprawnościami, którą zorganizował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Słupsku. Podczas zabawy wszyscy mogli odkryć w sobie moc wojowniczek i wojowników! Zabawa odbyła się w godzinach 10:00-13:00 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża przy ul. Niedziałkowskiego 2. W programie przewidziane były walki wikingów, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, balony i statek wikingów.

Jak zwykle dziękujemy Pani Paulinie i jej SKW. Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku.

~Agnieszka S./

 

Patriotycznie

99 lat niepodległości

Dnia 10 listopada 2017r. uczniowie kl. II przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości. Po części oficjalnej, podczas której klasom mundurowym wręczone zostały pagony z 1, 2 i 3 belkami, przypomniano historię Polski w oparciu o prezentację i film. W drugiej części programu odbył się konkurs pn. „99 Rocznica Odzyskania Niepodległości”. Składał się z trzech części. W pierwszej z nich uczniowie musieli się zmierzyć pytaniami dotyczącymi historii Polski, w drugiej odgadywali tytuły pieśni patriotycznych, a w trzeciej układali puzzle w rozmiarze XXL – Mapa Polski.
Wygrała kl. II w składzie – Karolina Sękowska, Weronika Majkrzak i Paulina Nieźwińska. Drugie miejsce zajęła kl. III, którą reprezentowali – Karol Kolibowski, Paweł Sękowski i Gilbert Wypasek, trzecie miejsce przypadło w udziale kl. I – drużyna w składzie: Anita Majda, Alicja Januszkiewicz i Paweł Szanowicz.
Dziękuję wszystkim, za organizację akademii.
(~Agnieszka Siwek)

Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku.

~Agnieszka S./

 

W Urzędzie Miasta

Podziękowania

Na ręce Pani Dyrektor Jolanty Węgielnik złożone zostały podziękowania dla współorganizatorów Słupskich Dni Seniora, które odbyły się na terenie Miasta Słupska w terminie od 28 do 30 września 2017r.  W organizację tej akcji włączyli się; Klaudia Przybylska, Karolina Grochowska, Dominika Centkowska i Remigiusz Ciunczyk, pod opieką Pani Pauliny Maćkowskiej.
Zdjęcia z uroczystości już na Facebooku

~Agnieszka S./

 

W sali konferencyjnej

Z wizytą w ZUS

Od września 2017r. uczestniczymy w projekcie Lekcje z ZUS, którego szkolnym koordynatorem jest Pani Agnieszka Siwek. Projekt przygotowuje uczniów do udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W związku z tym 9 listopada postanowiliśmy wybrać się do źródła i zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje ta instytucja. Po ZUS-ie oprowadzała nas Pani Danuta Rosiak, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób zaznajomiła młodzież z podstawowymi zadaniami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obejrzeliśmy również oddział poligraficzny ZUS, jeden z trzech funkcjonujących w Polsce. Warto było zobaczyć w praktyce jak funkcjonuje instytucja powołana do życia w 1933r.

Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku,

~Agnieszka S./

Grrr

Halloween Party

Halloween Party tylko o Sierpińskiego. Nasi uczniowie lubią się bawić, a jeszcze bardziej oglądać strrraszne filmy i wcinać potworrrne przekąski. Tak u nas obchodzimy dzień nazywany maskaradą. Razem oswoimy strach.

/~Agnieszka S./

Jump jump

Wyskokowy WF

Lubimy urozmaicone zajęcia wychowania fizycznego. Dlatego tym razem wyskoczyliśmy do parku trampolin JUMPIN. Zabawa była świetna, zajęcia pomogły zaktywizować wszystkie partie mięśni. Nad wszystkim czuwała Pani Danusia – nauczyciel wf, która udzielała cennych wskazówek.

Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku,

/~Agnieszka S./

Kociaki-Pierwszaki

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty składamy życzenia wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń. Dołączamy zdjęcia z uroczystości, którą uświetniła nasza grupa artystów w składzie: Patrycja Piórkowska, Małgosia Groch, Paweł Szanowicz i człowiek – orkiestra Remigiusz Ciunczyk z pomocą statystów: Justyny i Oskara i pod bacznym okiem Pani Marty Sołtysiak. Byliście wspaniali. Po części artystycznej odbyły się tradycyjne otrzęsiny klasy pierwszej, dzielnie wspieranej przez wychowawcę Pana Tadeusza Lipskiego.

Zdjęcia już dzisiaj na Facebooku,

/~Agnieszka S./

Remik z DJ Wiką

Słupskie Dni Seniora

W ramach Słupskich Dni Seniora nasi uczniowie wzięli udział w sobotnim pikniku integracyjnym osób starszych w Parku Kultury i Wypoczynku. Remik miał okazję przekazać swoje zdolności artystyczne oraz pozytywną energię. Ludzie starsi kolejny raz udowodnili, że potrafią się świetnie bawić. Impreza z DJ Wiką to wspaniały pomysł integracji pokoleniowej. Jednym słowem jesteśmy bogatsi o kolejne życiowe doświadczenia.

Zdjęcia wkrótce na Facebooku,

/~Patrycja P./

Postrzelamy?

Paintball’owe szaleństwo

Korzystając z kolorowej, jesiennej aury, razem z Panem Dominikiem i Panem Tadeuszem uczniowie klas służb mundurowych wybrali się na pole paintballowe w Potęgowie. Szybka podróż koleją, 1,5 km marszu i można było oddać się kolorowemu szaleństwu. Pogoda dopisała, a młodzież uczyła się nie tylko strzelania, ale i taktyki. Wzorem był oczywiście Pan Dominik. Planowana do godziny 13.00 wycieczka przedłużyła się, bo ciągle było im mało. I chyba to jest wystarczająca recenzja wycieczki 😉

Zdjęcia wkrótce na Facebooku,

/~Agnieszka S./

Na zajęciach

Antykoncepcja – fakty i mity (lekcja z seksuologiem)

Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy zajęciami z Panem Mariuszem, który od wielu lat prowadzi zajęcia w naszej szkole obalając mity związane z antykoncepcją. Lekcje te za każdym razem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to okazja do weryfikacji swoich wiadomości na ten delikatny i bardzo ważny dla młodych ludzi temat. Często po tych lekcjach na pytania, które chciałoby się zadać, znajdujemy odpowiedź. Już niedługo wprowadzona zostanie nowa tematyka spotkań  – stalking i seksting.

Więcej zdjęć na Facebooku,

/~Agnieszka S./

Natalia odbiera nagrodę

Zakończenie roku 2016/2017

Nadeszły upragnione i długo wyczekiwane wakacje. W tym roku szkolnym wręczono wiele świadectw z wyróżnieniem. Najwyższą średnią 5,15 uzyskała Karolina Grochowska z kl. II, która została wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Równie piękne wyniki w nauce uzyskały Wiktoria Ryszko z kl. II, Natalia Ciarka z kl. I, Karolina Sękowska z kl. I oraz Weronika Majkrzak z kl. I. Wręczone zostały certyfikaty z kursu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach ratownictwa medycznego oraz podziękowania na udział w akcjach wolontariatu i promocjach szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Występ na zakończenie roku uświetniły piosenki w wykonaniu Dagmary Bogdan. Słonecznych wakacji.

Link do filmu na zakończenie roku.

Zdjęcia na Facebooku,

/~Agnieszka S./

Żywioł

Dzień Dziecka w PKiW

10 czerwca 2017r. wolontariusze z naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w akcji Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo. Dziękujemy Pani Paulinie Maćkowskiej i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu z naszego liceum oraz Stowarzyszeniu Każde Dobre Serce Słupsk za przygotowanie imprezy i świetnej zabawy dla dzieci.

Zdjęcia na Facebooku.

/~Agnieszka S./

Wygraliśmy

Projekt Aktywne Wakacje 2017

9 czerwca 2017r. odbyła się V edycja Lekcji wychowawczej w terenie pod hasłem Aktywne Wakacje. Wzięli w niej udział uczniowie słupskich gimnazjów i szkół podstawowych. Rozegrano zawody sportowe wśród najmłodszych oraz II Mistrzostwa Klas Mundurowych o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Puchar obroniła klasa II.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, wszystkim gościom, nauczycielom, Pani Ani i Pani Jasi oraz uczniom za pomoc i okazaną życzliwość. Duże brawa dla prowadzących imprezę Pani Joanny Zduńczyk i Pana Marcina Rusinka. Wielkim powodzeniem cieszył się kącik zdrowego żywienia, który przygotowała Pani Paulina Maćkowska.

Więcej…

/~Agnieszka S./

Fajnie jest

Spływ Kajakowy klasy II

26 maja 2017r. pierwszaki udały się do Akademii Pomorskiej na kolejny Bałtycki Festiwal Nauki, natomiast klasa II uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Pokrzywną na odcinku Glewniki – Broczyna. Początki były nieco trudne, jednak po opanowaniu niesfornych kajaków udało się dopłynąć do wyznaczonego celu. Pogoda na szczęście dopisała. Na trasie nie obyło się bez przeszkód. Czasem trzeba było wysiąść z kajaka i zamoczyć nóżki, czasem położyć się i przepłynąć pod konarem powalonych drzew. Młodzież kilka razy utknęła w przewężeniu rzeki, czekając na dalsze instrukcje Pana Dominika. Cała impreza zakończyła się ogniskiem na polu biwakowym nad rzeka Wieprzą.

Zdjęcia na Facebooku.

/~Agnieszka S./

Akademia Pomorska

Bałtycki Festiwal Nauki

26 maja 2017r. klasa II uczestniczyła w spływie kajakowym, natomiast pierwszaki udały się do Akademii Pomorskiej na kolejny Bałtycki Festiwal Nauki. Spośród wielu atrakcji, największym powodzeniem cieszył się sprzęt wojskowy oraz wyposażenie policyjne. Duże wrażenie, szczególnie na dziewczętach zrobiły pieski patrolowo-tropiące z Wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Można było zostawić swoje odciski palców, obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego i naszkicować przebieg własnych naczyń krwionośnych.

Zdjęcia na Facebooku.

/~Agnieszka S./

Absolwenci 2017

Pożegnanie absolwentów

28 kwietnia 2017r. uczniowie kl. IIIA, III B i IIIC zostali pożegnani przez uczniów klasy II. Było sporo wzruszeń, pieknych słów i niejednemu łezka w oku się zakręciła. Po niezwykle uroczystym przekazaniu sztandaru uczniom młodszej klasy, wręczone zostały nagrody najlepszym abiturientom. Przyszli maturzyści otrzymali symboliczne upominki, które przydadzą sie na maturę ;-), natomiast nauczyciele i dyrekcja przepiękne kwiaty oraz pamiatkowe tablo z nazwiskami absolewentów i i wychowawców. Warto podkreślić także, że o artystyczną oprawę zadbała Pani Paulina Maćkowska, a w roli aktorów wystąpili uczniowie II klasy. Na koniec uroczystości, na dziedzińcu szkoły posadzono symboliczne drzewka oraz zakopano buteleczki z nazwiskami absolwentów. W górę poszybowały także birety. Dziękujemy również Rodzicom za wsparcie i obecność na tej ceremonii.

Więcej tutaj i na Facebooku.

/~Agnieszka S./

Zwierzyniec

Przedstawienie w przedszkolu

05 kwietnia 2017r. uczniowie kl. I i III B wystąpili w przedstawieniu pt. Zwierzyniec reżyserowanym przez Panią Agnieszką Siwek i przy wsparciu Pani Joanny Zduńczyk oraz Pani Pauliny Maćkowskiej. Kostiumy i scenografię przygotowała Pani Anna Wilma i Pani Anna Andzielewko. Przedszkolaki były zachwycone cyrkowymi zwierzętami i wspólnie z nimi śpiewały piosenki. Niektórzy mieli swój aktorski debiut na scenie, ale nikogo na szczęście trema nie zjadła. Zwierzyniec przygotowaliśmy na podstawie wierszy Jana Brzechwy. W ten sposób promujemy czytelnictwo od najmłodszych lat. W związku z tym, że rok szkolny 2016/2017 ogłoszono Rokiem Wolontariatu, młodzież chętne zaangażowała się w to przedsiewzięcie.

Więcej tutaj i na Facebooku.

/~Agnieszka S./

Dyplom dla uczestników

Reprezentowaliśmy szkołę w XIV Konkursie Ekologicznym „Teraz Woda”

Dnia 23 marca 2017r. uczniowie klasy I – Amelia Śpiewak, Karina Królikowska, Dagmara Bogdan i Piotr Miranowicz godnie reprezentowali nasze liceum w XIV edycji Konkursu Ekologicznego „Teraz woda”.
Konkurs polegał na napisaniu pracy badawczej i zaprezentowaniu wyników badań publiczności w siedzibie słupskich „Wodociągów Sp. z o.o.” Uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Siwek przygotowali pracę pt. „Piękna i niebezpieczna – czyli rzeka Słupia w kontekście zrównoważonego rozwoju”. Za tą część konkursu otrzymaliśmy wysoką notę 20,8pkt./25, co uplasowało nas na 3 miejscu.

Wiecej tutaj i na Facebooku.

/~Agnieszka S./

IMG_0092Polonez

Studniówka 2017

Kilka godzin studniówkowego szaleństwa za nami. Bal rozpoczął się przepięknie wykonanym polonezem. Taniec ten od 200 lat wpisany jest w polską tradycję, a od 20 lat pojawia się w naszej szkole. Ten wyjątkowy wieczór był niezwykły jeszcze z jednego powodu. Do matury pozostało już tylko niecałe 60 dni.

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

polonez-dwójkiPrawa…lewa

Przygotowania do studniówki

Od kilku tygodni uczniowie klasy III, prowadzeni przez nauczycieli uczą się tradycyjnego poloneza. Taniec ten będzie można w pełnej krasie podziwiać już 4 marca na studniówkowym balu.

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

20170223_100150Jeszcze jeden?

Tłusty czwartek  

W dniu 23 lutego w naszej szkole odbyło się słodkie szaleństwo pączkowe. Zjedzenie choć jednego pączka gwarantuje szczęście na cały rok. Zjedliśmy więcej niż jednego więc szczęście nie będzie nas omijało.

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

hamakNa hamaku

Survival zimowy

Grupa zapaleńców survivalowego szaleństwa pod opieką Pana Dominika przeczesywała przyprószone białym puchem lasy. Jak widać na załączonych zdjęciach bawili się przednio, bujając w hamaku. Było troszkę ślisko, ale na pewno nie zimno. Tak całkiem serio, miło spędzony wolny czas pozwolił na poznanie zasad survivalu w różnych warunkach pogodowych. Kolejna wyprawa już wkrótce. Im trudniejsze warunki, tym lepsza zabawa.

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

20161222_093822Hej kolęda, kolęda

Wigilii nadszedł czas

W tle świątecznych pastorałek i kolęd odbyła się szkolna Wigilia. Zgromadzeni przy choince, przy blasku światełek wspólnie śpiewaliśmy Cichą Noc, Przybieżeli do Betlejem i oczywiście Merry Christmas. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, a wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania za udział w akcjach charytatywnych.

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

img_20161216_123533Jeszcze jeden mostek?

Klasa mundurowa na lekcji w terenie

W miniony piątek lekcja geografii i zajęcia mundurowe odbyły się w terenie. Co prawda było trochę zimno, ale daliśmy radę. Wiemy już, jak zorientować mapę, jak zmierzyć szerokość i głębokość rzeki. To nic, że tyczka do pomiaru nam utonęła…To nic, że do domu daleko, bo było fajnie. Wielki szacun dla p. Domonika, który udowodnił, że chcieć, to móc i każda pora jest dobra na kajaki. Głębokość Słupi zmierzyliśmy okupując stratami materialnymi ;-), grunt, że w tym samym składzie lekcję skończyliśmy. W lutym kolejna wyprawa :-D, ciekawe co Pan Dominik na to 😉

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

img_20161206_125352Z ekologią na Ty

Konkurs ekologiczny „Teraz woda”

Mikołajki spędziliśmy nietypowo, bo ekologicznie. Przygotowujemy się do konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej Spółki „Wodociągi Słupsk” i Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Uczniowie zgłoszeni do rozgrywek, których finał odbędzie się dopiero w marcu 2017r., razem z Panią Agnieszką Siwek i Panią Pauliną Maćkowską, mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków i regulaminem konkursu. Mogliśmy zobaczyć cały proces oczyszczania wody. Okazało się też, że w wyniku wykorzystywania źródeł odnawialnych, słupska oczyszczalnia już niedługo będzie całkowicie samowystarczalna.

Więcej zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

wrozbyCzary mary

Andrzejkowe wróżby

Jak miło powróżyć, pomarzyć, zaczarować rzeczywistość….  może wróżby i marzenia się spełnią? Nawet, jeśli się nie wierzymy w przepowiednie, to wspólnie spędzony czas i trochę „magii” urozmaicił pochmurne listopadowe dni. Wróżby z woskiem były strzałem w dziesiątkę. Prawie wszystkim wyczarowano rychłe małżeństwo i mnóstwo pieniędzy 🙂 I takie wróżby lubimy najbardziej.

Oglądaj zdjęcia na Facebooku.

/~Tadeusz L./

Nasi maturzyści

I już po maturze (próbnej)

W naszej szkole od 22 listopada trwały matury próbne z OPERONEM. Zmaganiom towarzyszył lekki stresik. Dzięki niemu mogli na własnej skórze poczuć powagę tego egzaminu, ale także sprawdzić w jakim stopniu są już do niego przygotowani. Sprawdziliśmy sprawność  przebiegu egzaminu i wszystkie związane z nim procedury.

Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach z arkuszami egzaminacyjnymi (matura z Nową Erą już w styczniu 2017r.).

Zdjęcia już dziś na Facebooku.

/~Agnieszka S./

15129664_1021188101326695_7929695342878062181_oProszę Państwa oto Miś!!!

W Misiogrodzie – zabawa w bibliotece

Obchodziliśmy Światowy Dzień Misia razem z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej w Słupsku. Do wspólnej zabawy przyłączyły się również dzieciaki z naszego miasta. Mimo dużej różnicy wieku wszyscy dobrze się bawili. Jak na dobre misie przystało nikt nie wyszedł z pustym brzuszkiem. Było też małe co nieco i mnóstwo przepysznych atrakcji. Prowadząca zabawę Pani Ania była baaardzo zadowolona z naszych Wolontariuszy. W imieniu szkoły i swoim serdecznie Wam dziekuję.

Nasze Misie na Facebooku.

/~Agnieszka S./

dsc_0011_1Gumisie 😀

Jump jump

Nie ma to jak ruch w pochmurny, zimny i listopadowy dzień. Polecamy Park Trampolin. Nic tak nie rozgrzeje mięśni, jak jump. Byliśmy, sprawdziliśmy, jesteśmy w jednym kawałku. Następnym razem Pani Asia skacze z nami. Polecamy.

Szukaj naszych zdjęć na Facebooku.

/~Agnieszka S./

 

img_0012Stacja Niepodległość

Święto Niepodległości

Szkolną akademię, przy dźwiękach werbla w wykonaniu Tomasza Jeleniewskiego, zorganizowaną z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., ubarwiły piosenki patriotyczne w wykonaniu uczennic z klasy I  – Patrycji Piórkowskiej i Amelii Śpiewak. Dzisiaj możemy cieszyć się Polską niepodległą po 123 latach zaborów. Duże wrażenie na widzach zrobiły wykorzystane w prezentacji multimedialnej teledyski pokazujące walkę o wolną i suwerenne państwo. Występ wraz ze swoją klasą przygotował nauczyciel historii Pan Tomasz Jeleniewski.

Zdjęcia znajdziesz na Facebooku.

/~Agnieszka S./

 

wolontariuszki3Wolontariuszki

Kwesta 1 listopada

W świąteczny dzień, 1 listopada, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce funduszy na rzecz słupskiego hospicjum. Pomimo niesprzyjającej aury, uzbierała się całkiem pokaźna suma, która zasili konto hospicjum. Dzięki tym pieniążkom można zdziałać wiele dobrego. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i piękne serca! Opiekunem uczniów podczas kwesty był Pan Tomasz Jeleniewski.

Więcej informacji na Facebooku.

/~Agnieszka S. /

img_0115Mniam

Kotowisko

Otrzęsiny pierwszaków zawsze budzą wiele emocji. Tegoroczna uroczystość została zorganizowana przez klasę II oraz dziewczęta z kl. III. Byliśmy pod wrażeniem wytrzymałości naszych Kociaków. Spisały się na medal.

Więcej

/~Agnieszka S. /

wanessaŻyciowa rola Wanessy

Dzień Nauczyciela

Z okazji Święta Edukacji Narodowej, zwyczajowo nazywanego Dniem Nauczyciela, klasa pierwsza zadebiutowała przedstawieniem w brawurowym stylu. Wraz z wychowawczynią p. Joanną Zduńczyk pokazali lekcję w krzywym zwierciadle. W przedstawieniu brała udział cała klasa z wdziękiem wcielając się w role niesfornych, ale sympatycznych uczniów.

Jak to w szkole bywa nie obyło się bez zabawnych wpadek, jednak zarówno aktorzy, jak i widzowie bawili się świetnie. Niesamowite wrażenie zrobiły na wszystkich piosenki w wykonaniu całej, podkreślam całej klasy 🙂 Śpiewać każdy może, jednak w wykonaniu pierwszaków były to utwory „pierwsza klasa”. W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników serdecznie dziękujemy za życzenia i kwiaty.

Ogromne brawa dla Was.

Więcej

/~Agnieszka S. /

                              dla_natalkiDla Natalii

Skakaliśmy dla Natalki

Na stadionie 650- lecia w niedzielę 18 września 2016r. wszyscy chętni skakali dla Natalki – chorej dziewczynki z SP 10.

Na dwóch skoczniach nikt nie oszczędzał się: od „maluszków” do „starszaków”. Dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z całego Słupska oraz nauczyciele, trenerzy i opiekunowie bawili się w skakanie.

My również, bardzo chcieliśmy pomóc Natalii i stawiliśmy się na zawodach w składzie: Dominika Centkowska, Klaudia Przybylska i Kasandra Rusin, oraz Pani Danuta Bukowska – nauczyciel WF.

Więcej

/~Danuta B./

kregle

Kręgle

Integracja na kręgielni

Pierwszy stres związany z nową klasą i szkołą najlepiej przełamywać poza…szkołą. Pierwszaki o tym wiedzą, dlatego 13 września 2016r. skorzystały z możliwości wyjścia do kręgielni. Niektórzy byli tam pierwszy raz, inni mieli już spore doświadczenie. Piotrek Miranowicz nie miał sobie równych. Niby rzucał tak samo, a jednak lepiej i zawsze co celu. Wspólna zabawa pozwoliła poznać p. Asi (wychowawczyni) swoich podopiecznych, a uczniom siebie nawzajem. Naprawdę polecamy.

/~Agnieszka S./

IMG_0009

Aetas dulcissima adulescentia est

Witajcie w szkole

Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku znów się widzimy. Mamy nadzieję, że letni odpoczynek był udany i pomógł Wam zregenerować siły na nadchodzące miesiące. Nowy rok szkolny to kontynuacja wielu dotychczasowych działań, ale i wprowadzanie nowinek. Zgodnie z zamierzeniem Ministra Edukacji Narodowej zajmiemy się propagowaniem czytelnictwa i kształtowaniem postaw społecznych. Będziemy zachęcać Was do aktywnego uczestnictwa w Kole Wolontariatu. Zwrócimy uwagę na preorientację zawodową i promocję zdrowia.

Wasi nauczyciele i wychowawcy poświęcą więcej czasu na odkrywanie Waszych uzdolnień i zainteresowań. Chcemy rozbudzać i rozwijać Wasze pasje. Szkoła to nie tylko lekcje, to także inne ciekawe formy działań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się współpracy, zaangażowania i wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Szkoła, która potrafi tego nauczyć, odpowiednio motywować uczniów, rozwijać ich talenty, to prawdziwa szkoła z pasją.

Rok szkolny 2016/2017 uważamy za rozpoczęty 🙂

/~Agnieszka S./

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?page_id=601