Filmy, które polecam

Recenzje filmów godnych polecenia.

wick2John Wick 2 – w roli głównej wystąpił niezwykle utalentowany Keanu Reeves. Film Chada Stahelskiego, pomimo dosyć banalnej fabuły był zaskakująco ciekawy. Tytułowy zabójca powraca z emerytury. Ten spokojny mężczyzna, wbrew własnej woli, zostaje wciągnięty w intrygę włoskiej mafii i przemierzając Rzym sieje postrach i zniszczenie. Jest „duchem”, „widmem”, co ciekawe jednak jego legenda jest szybsza niż on sam. W filmie nie brakuje szybkich zwrotów akcji, scen walki wręcz czy szybkiej i widowiskowej jazdy samochodem. Pikanterii dodaje fakt, że ponad 50 letni Keanu Reeves wiele scen wykonał sam, bez udziału kaskaderów. Zakończenie filmu zostało otwarte, więc można mieć nadzieję na trzecią, równie udaną część przygód emerytowanego zabójcy.

dziewczyna_z_tatuażemFilm Davida Finchera „Dziewczyna z tatuażem” to ekranizacja kultowej książki Stiega Larssona. Dziewczyna z tatuażem to mariaż mrocznego kryminału z thrillerem. Każdy najdrobniejszy element (scena, dialog, gest) wydaje się niezbędny dla konstrukcji całego filmu.  W centrum akcji znajdują się dziennikarz Mikael Blomkvist i niesamowita hakerka Lisbeth Salander. On stracił właśnie oszczędności życia, po tym jak sąd skazał go w procesie o zniesławienie. Ona znajduje się pod stałą opieką kuratora sądowego. Grający Blomkvista Daniel Craig jak zwykle brawurowo odegrał swoją rolę. Świetna jest też nawiązująca do filmów o Jamesie Bondzie czołówka filmu – energetyczna i pomysłowa, z podłożonym coverem Led Zeppelin.Propozycja nie do odrzucenia dla fanów dobrego kryminału.

ostatnia_rodzina„Ostatnia Rodzina” to filmowa historia tragicznych losów rodziny Beksińskich to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier. Akcja filmu rozpoczyna się 1977, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego warszawskiego mieszkania. Niebawem rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, a jego ojciec podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim. W rolę Zdzisława Beksińskiego wcielił się Andrzej Seweryn, a w jego syna Tomasza Dawid Ogrodnik.

 

 

Doctor Strange1„Doctor Strange” to filmowe uniwersum Marvela znowu się powiększa o kolejnego superbohatera. Grany przez Benedicta Cumberbatcha Dr. Stephen Strange to wybitny chirurg. Gdy jego kariera zostaje zniszczona, upadłym lekarzem zaczyna interesować się potężny czarnoksiężnik, który szkoli go do walki ze złem. Film Scotta Derricksona ma znakomitą obsadę. Oprócz Cumberbatcha zobaczymy Tildę Swinton, Mads Mikkelsen, Rachel McAdams i Chiwetela Ejiofora.

 

 

wolyn„Wołyń” to film poruszający i porażający historią którą opowiada, jest to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany temat mordu wołyńskiego. Akcja filmowej historii rozpoczyna się w 1939 r. w małej wiosce zamieszkanej przez Polaków, Ukraińców oraz Żydów. Scenami otwierającymi film są sceny wesela polsko-ukraińskiego na którym wszyscy bawią się doskonale i w pełnej zgodzie. Czasami tylko ktoś rzuci uwagę o wielkiej krzywdzie jaką Ukraińscy mieszkańcy cierpią ze strony Lachów czy też wyzwiska pod adresem Żydowskiego sąsiada. Nic jednak nie zapowiada tragedii, która będzie miała miejsce w dalszej części filmowej historii. W czasie tych scen będziemy mieli możliwość poznać głównych bohaterów tego obrazu filmowego.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?page_id=3323