Zawody strzeleckie.

W dniu 19.03.2024r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji zawodów strzeleckich o puchar dyrektora Mechanik w Słupsku – Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Szefa WCR Słupsk. Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Uczniowie wszystkich szkół strzelali na bardzo wysokim poziomie. Nasi kadeci uzyskali 403 punkty razem z Liceum Ogólnokształcącym w Redzikowie. O zajęciu przez naszą drużynę II miejsca zdecydowała większa ilość trafień w 10. Należy dodać, że od zwycięzców Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku dzieliło ich zaledwie dwa punkty. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom kolejnego sukcesu.

Szkołę reprezentowali kadeci:

Emilia Hliwa

Filip Zelga

Zuzanna Mielczarek

Alicja Przewodzka

Damian Sapiński

Warto wspomnieć, że strzelectwo sportowe swoimi korzeniami sięga końca XVIII wieku. Wówczas przestało służyć wyłącznie do obrony, a stało się formą spędzania wolnego czasu. Dziś strzelectwo zyskuje coraz większą popularność i przyciąga wielu młodych ludzi. Właściwe posługiwanie się bronią sportową utrwala dyscyplinę i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=6203