Ferie Wrocław 2024 r.

W drugim tygodniu ferii zimowych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obozie integracyjno – sportowym w pięknym Wrocławiu. Poza warsztatami z mini turystyki i dietetyki, które później realizowali wspólnie w praktyce. Odbyły się zajęcia rekreacyjno – sportowe na obiekcie Wrocławskiego Aquaparku przy ulicy Borowskiej. Zapoznani zostali również ze sposobem relaksacji po wysiłku fizycznym. Nie zabrakło spotkania z kulturą w Teatrze Capitol. Obejrzeli spektakl komediowy „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Odwiedzili „Kolejkowo”- Cudowny Dolny Śląsk w miniaturze (25-krotnym pomniejszeniu). Zobaczyli aromatyczne Miasto z piernika (1600 kg ciasta i czekoladowe pociągi w SKY TOWER. W jeden z wieczorów wybrali się na wystawę – w ogrodzie świateł „Dzika Afryka”. Następnego dnia zwiedzili Afrykarium i Wrocławskie ZOO.W podziemiach Placu Solnego podziwiali – Moviegate: Muzeum światowego Kina, gdzie można było zobaczyć oryginalne rekwizyty, kostiumy i wiele innych prosto z planów filmowych największych światowych produkcji, a wszystko to zlokalizowane jest w prawdziwym,bardzo dobrze zachowanym schronie z drugiej wojny światowej. Na koniec zwiedzili Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery i odwiedzili Galerię Neonów Neon Side. Wieczorami poznawali kuchnię z degustacją z różnych regionów świata,nie zabrakło czasu na zakup pamiątek.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=6173