Warsztaty teatralne.

         To były już siódme, ale po dłuższej przerwie warsztaty Teatru „STOP” z Koszalina z młodzieżą naszego liceum. Zwieńczeniem warsztatów był pokaz. Grupa młodzieży przyjęła nazwę „Teatr Przypał”. Scenariusz opracował Mirosław Gliniecki z Teatru „STOP”. Scenarzysta sięgnął do tekstów 8-letniego Stasia Witkiewicza ( późniejszego Witkacego ), na podstawie której przygotował autorską adaptację.

          Efekt końcowy mogliśmy obejrzeć w auli naszego liceum w dniu 14 czerwca. Pokaz przede wszystkim przedstawił w humorystyczny sposób rożne sytuacje i problemy z jakimi musi się zmierzyć młody człowiek każdego dnia, alkoholizm, kradzież i uzależnienie od technologii i świata mass-media. Warsztaty były organizowane przez Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego ze środków finansowych Urzędu Miasta Słupska.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5619