Wycieczka szkolna do Torunia.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły był wspólny integracyjny wyjazd do Torunia przygotowany zgodnie z ministerialnym programem „Poznaj Polskę”. Wyjazd został przygotowany we współpracy z biurem „Turysta”. Wyjechaliśmy o godzinie 7.30. W Toruniu przywitała nas piękna pogoda. Wysiedliśmy w centrum miasta, zaraz obok murów zamkowych. Pierwszym punktem naszej wycieczki szlakiem Starego Miasta była brama, która witała mieszkańców oraz przyjezdnych od momentu założenia tego pięknego średniowiecznego grodu. Pani przewodnik poprowadziła nas przez najpiękniejsze punkty Starego Miasta, w tym między innymi Krzywą Wieżę opowiadając w między czasie fascynującą historię tego miejsca. Widzieliśmy mnóstwo pięknych średniowiecznych kamienic w tym Dom Mikołaja Kopernika, Kościoły i spichlerze, mury zamku. . Następnym punktem naszej wycieczki było Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium”, byliśmy uczestnikami przedstawienia przygotowanego przez naukowców we współpracy z astronomami. Wczesnym wieczorem, po kilku godzinach zwiedzania dotarliśmy do hotelu „Przystanek” Toruń, gdzie mogliśmy odpocząć po trudach całodziennego zwiedzania. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od śniadania i wymeldowania się z hotelu, następnie przeszliśmy wzdłuż Wisły by rozpocząć zwiedzanie Nowego Miasta. Pani przewodnik chętnie opowiadała o wszystkich wartych uwagi miejscach. Kolejnym punktem programu było Muzeum Toruńskiego Piernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu. Uczniowie mogli zapoznać się z historią regionu oraz samodzielnie przygotować własne i niepowtarzalne pierniki. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Parku Pamięci Narodowej. Miejsce wzbudziło w nas dużo nostalgicznych wspomnień, zwłaszcza, że było ściśle związane z trudną i często tragiczną historią naszego narodu.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5577