Obóz integracyjny.

W dniach 26-28.09.2021r. odbył się szkolny obóz szkoleniowo – integracyjny. Miejsce zakwaterowania było wyjątkowo urocze. Smołdziński Las jest uroczą wsią położoną w gminie Smołdzino na Wybrzeżu Słowińskim, a Ośrodek „Daja” znajduje się na rozległym terenie i pozostawia do dyspozycji uczestników szereg atrakcji, w tym: boiska do piłki siatkowej, koszykowej, siłownię na świeżym powietrzu, liczne miejsca do odpoczynku i zabawy.

Na terenie ośrodka zakwaterowaliśmy się o godzinie 19.00, następnie wspólnie poszliśmy na kolację. Uczestnicy zostali zapoznani z planem obozu, przydzielono im obowiązki, w tym nocne warty. Uczniowie mogli przed nocnym capstrzykiem wspólnie spędzić czas.

Poniedziałek przywitał nas piękną pogodą. Poranna zaprawa miała miejsce o godzinie 7.00, po zajęciach młodzież miała czas na przygotowanie się do śniadania i zaplanowanego marszu w terenie.

Pierwsze wyjście w teren odbyło się zgodnie z planem dnia, wspólnie wyruszyliśmy na Rowokół, wzgórze polodowcowe o wysokości 114 m, na którym znajduje się wieża widokowa, z której mogliśmy obserwować przepiękne widoki. Droga powrotna biegła przez łąki i polne drogi terenów przyległych do Słowińskiego Parku Narodowego.

Po obiedzie odbyły się zaplanowane wcześniej rozgrywki w piłkę siatkową i koszykową. Wszyscy dobrze się bawili. Wieczorem młodzież przygotowała i rozpaliła ognisko, podczas którego uczniowie wykazali się niezwykłymi talentami wokalno – tanecznymi. Zabawa trwała do północy. Następnego dnia plan zajęć obejmował szkolenie wojskowe dla części mundurowej i udział w akcji sprzątania świata dla uczniów klas ogólnej i kosmetycznej. Pan Krzysztof koordynował działania przyszłych wojskowych, zaś wychowawcy ruszyli na teren Słowińskiego Parku Narodowego i wraz z uczniami udali się aż do latarni morskiej.

Wspólny obiad zakończył część zorganizowaną. Uczniowie wspólnie posprzątali pokoje i czekali na wyjazd do domu. Mamy nadzieją, że wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale i zadowoleni z wyjazdu.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5419