Strzelnica.

W dniu 11.06.2021 r. kadeci klas mundurowych naszego Liceum na obiekcie szkoleniowym Klubu Strzeleckiego „GRYF” pod czujnym okiem st. chor. szt. mar. Krzysztofa Ruczaj po wielu szkoleniach
i lekcjach poświęconych bezpieczeństwu w posługiwaniu się bronią, zostali dopuszczeni do strzelań z użyciem ostrej amunicji. Zajęcia tego dnia rozpoczęły się od strzelania z karabinu sportowego bocznego zapłonu 5,6 mm. Po zrealizowaniu treningu a tym samym serii próbnej kadeci przystąpili do rywalizacji strzeleckiej. Cel w postaci tarczy TS – 1 ustawiony był na odległości 50 metrów a kadeci strzelali z postawy leżącej z wykorzystaniem podpórki. Każdy ze strzelców w rundzie finałowej miał do oddania 10 strzałów. Pamiętając o zasadach BLOS oraz wszystkich wskazówkach które podczas zajęć przekazywał nam nasz instruktor rozpoczęliśmy strzelanie. Rywalizacja była zacięta o po podsumowaniu wyników poznaliśmy kadetów którzy zdobyli miejsca na podium.


1. Miejsce z wynikiem 86 pkt. zdobyła uczennica II klasy kadet Zofia GZYLEWSKA
2. Miejsce z wynikiem 73 pkt. zdobył uczeń II klasy kadet Mateusz PALIMONKA
3. Miejsce z wynikiem 72 pkt. zdobył uczeń II klasy kadet Sebastian GOYKE
Natomiast tuż za podium na miejscu 4 uplasował się również uczeń klasy II kadet Paweł NAPIERALSKI z wynikiem 70 punktów. GRATULACJE !!!!!


Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż uczniowie klasy I również nie dawali za wygraną o czym świadczą wyniki: kadet Filip ZELGA „wystrzelał” aż 68 punktów – BRAWO!!!!


Po zakończeniu konkurencji w strzelaniu z karabinu – kadeci mogli oddać swoje pierwsze długo oczekiwane strzały z pistoletu GLOCK – 17 gen. V. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili że to jest strzelanie na które czekali. Wyniki na tarczy świadczyły o tym, że uważali na lekcjach a tym samym przyswoili podstawy w bezpiecznym posługiwaniu się bronią bojową.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5307