Obóz szkoleniowo – kondycyjny.

W dniach 30.05 – 01.06.2021r kadeci klasy wojskowej przebywali na obozie szkoleniowo- kondycyjnym w Ośrodku wypoczynkowo – kolonijnym „Daja” w Smołdzińskim Lesie.
Pierwszy dzień obozu to zajęcia przypominające tematykę
z zakresu regulaminu ogólnego oraz musztry. Dzień zakończyliśmy, rozpalając ognisko i wspominając poprzedni wrześniowy obóz.

Drugi dzień po porannym rozruchu i śniadaniu
wyruszyliśmy na zaplanowany marsz kondycyjny o długości 20 km na trasie Las Smołdziński – Wydmy Czołpińskie – Latarnia i powrót do obozowiska. Plan zajęć na kolejne godziny przewidywał zajęcia z zakresu szkolenia strzeleckiego w ramach którego poznawaliśmy tajniki sytemu strzeleckiego BLOS czyli zasad walki oraz bezpiecznego posługiwania się bronią. Powróciliśmy również do zajęć z ubiegłego roku szkolnego gdzie uczyliśmy się jak rozkładać, składać oraz na jakiej zasadzie działają poszczególne egzemplarze broni będącej na wyposażeniu Wojska Polskiego. A na koniec ognisko i zasłużony odpoczynek.

Trzeci dzień to wymarsz na zajęcia z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej, następnie rywalizacja z licealistami
z ZSI w konkurencji: rzut granatem do celu.
Konkurencja ta podzielona była na reprezentacje dziewczyn oraz chłopców.
Każdy z kadetów po małym treningu miał do oddania po jednym rzucie próbnym oraz po trzy rzuty oceniane. Po zaciętej walce nasi kadeci z dużą przewagą wygrali tą konkurencję – GRATULACJE !!!!!
Bogaci w nową wiedzę, doświadczenie oraz ze znaczną poprawą kondycji fizycznej wracamy do domów nie mogąc się doczekać kolejnego wyjazdu na obóz.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5302