Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

W piątek 12.04 br. odwiedziliśmy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.Tam nasi uczniowie zostali zapoznani z systemem szkolno-treningowym do broni strzeleckiej „Śnieżnik’’, który to jest zaawansowanym systemem szkolno-treningowym zaprojektowanym i wykonanym przez firmę Autocomp Management Sp. z o.o. oraz Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia dla Ministerstwa Obrony Narodowej. „Śnieżnik” jest zaawansowanym systemem służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia treningów na strzelnicach bojowych, polu walki, w pomieszczeniach oraz na takich stanowiskach ogniowych jak strzelec burtowy śmigłowca, moździeż czy strzelec wyborowy. Każdy z symulatorów broni w systemie szkolno-treningowym do broni strzeleckiejŚnieżnik” wykonany jest na bazie autentycznych egzemplarzy broni. Broń ta została wcześniej pozbawiona cech bojowych, a następnie wyposażona w odpowiednie urządzenia, które odpowiadają za prawidłową współpracę symulatora broni z systemem oraz oddanie realizmu jego działania. Na koniec wizyty w CSMW uczniowie zwiedzili trenażer statku, gdzie zapoznani zostali z jego wyposażeniem i obsługą.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=4718