Klasa kosmetyczna

To klasa, w której realizowana jest innowacja pedagogiczna polegająca na wprowadzeniu nowego przedmiotu uzupełniającego o nawie Elementy Kosmetologii, jak również rozszerzona biologia.

Oprócz zajęć ogólnokształcących, w ciągu dwóch dodatkowych godzin tygodniowo, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami z zakresu podstaw anatomii i dermatologii, poznają techniki makijażu i kosmetyki, nabywają umiejętności kreowania wizerunku zarówno w teorii jak i w praktyce.

Podczas zajęć praktycznych zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zabiegów leczniczych, upiększających oraz różnorodnych technik masażu.

Zajęcia te prowadzone są przez specjalistkę z zakresu kosmetologii i odbywają się w przygotowanej specjalnie do tych celów pracowni szkolnej – gabinecie kosmetycznym.

Lekcje prowadzone są w formie warsztatów, podczas których uczniowie mogą zarówno obserwować zabiegi pielęgnacyjne jak i upiększające, oraz doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie.

Głównym celem kształcenia w klasie kosmetycznej jest przybliżenie młodzieży charakteru pracy w profesjonalnych gabinetach, jak również uzyskanie wiedzy i umiejętności pozwalających w przyszłości na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie kosmetologii, pielęgnacji zdrowia i urody.

Program nauczania pozwoli absolwentom tego kierunku skuteczniej starać się o pracę w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, sklepach czy firmach kosmetycznych. Uczeń może zostać specjalistą, który wykonuje zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej, udziela porad z zakresu kosmetologii zachowawczej i zdobniczej, a także pozyskuje informacje o nowościach w trendach rozwojowych w kosmetyce.

Zdobyta wiedza i umiejętności mogą być poszerzane na studiach kierunkowych stosownie do indywidualnych możliwości, zainteresowań i predyspozycji. Jeśli lubisz dbać o siebie, interesują Cię nowe trendy w kosmetologii i odżywianiu, chcesz zmienić swój wizerunek, zapisz się do tej klasy.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?page_id=5287