O naszej szkole

Rok założenia 1992

    Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego proponuje naukę dostosowaną do aktualnych potrzeb: tzn. staramy się zaproponować naukę zawodu, pomoc w nauce przedmiotów ogólnie uważanych za trudne.
Jak pracujemy?
  • Od września 2017r. wdrażamy pilotażowy program w klasie bloger/youtuber oraz kursy z zakresu logistyki i spedycji.
  • Organizujemy kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, płetwonurkowy, strzelecki, kynologiczny i inne wg potrzeb.
  • W ramach lekcji prowadzimy zajęcia rekreacji ruchowej: kajakarstwo, rajdy piesze (SIERPAGAN) i rowerowe, gry terenowe, zawody sportowe klas mundurowych, elementy sportów walki.
  • Oferujemy atrakcyjne zajęcia z zakresu IT, dietetyki, ratownictwa medycznego i anatomii człowieka oraz musztry wojskowej.
    Zapraszamy do nauki młodzież z niepełnosprawnością. Szkoła mieści się w parterowym budynku dostosowanym do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową (podjazd dla wózków), a kameralna i przyjazna atmosfera ułatwi kontakt z rówieśnikami. Mamy duże sukcesy w prowadzeniu indywidualnego nauczania.
      W naszym liceum funkcjonuje prężnie działający Szkolny Klub Wolontariusza, który uczestniczy w wielu przedsięwzięciach odbywających się na terenie Słupska i nie tylko, np. „Podmiot – nie przedmiot„, czyli Dzień Dziecka w PKiW, MATP Olimpiad Specjalnych, bieg „Ku świadomości o handlu ludżmi” i wiele innych.

 

 

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?page_id=3709