Archiwum Fotoaktualności

mariola-pasekGratulacje dla Marioli

Nareszcie wakacje

Koniec roku powitał nas upalnie. Chociaż każdy marzy już o plaży, jednak tego dnia punktualnie o 10.00, z uśmiechem na ustach przybyliście do szkoły. Nagród i wyróżnień było sporo. Nominowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów została Mariola Riegel, a Nagrody Dyrektora trafiły do Karoliny Grochowskiej i Kasandry Rusin.

Więcej…

IMAG0749Świetna czapka Marceli

Spływ kajakowy rzeką Chocinką

Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody, jaka 14 czerwca w Słupsku powitała uczestników spływu, wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Grupa uczniów z klasy IIB i IIA z wychowawcami P. Tadeuszem i P. Tomaszem świetnie bawiła się na spływie rzeką Chocinką przepływającą przez Bory Tucholskie. Licząca ponad 20 km trasa zajęła uczestnikom ok. 7 godzin. Ta wyczerpująca przygoda przypadła do gustu wszystkim. Kolejny spływ już we wrześniu.

Więcej…

Gilbert pospiesz się

Niech wygra najlepszy

Wybory do MRM

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się 15 czerwca 2016r. we wszystkich słupskich szkołach ponadgimnazjalnych. Nasze liceum również zaangażowało się w akcję. Wybory przebiegły zgodnie z zasadami ordynacji wyborczej.

Więcej…

 

IMG_0007Żołnierze z 7 BOW

Bezpieczne Wakacje 2016

Dnia 10 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się IV edycja lekcji w terenie pt. „Bezpieczne wakacje”. Jak co roku zawitali do nas gimnazjaliści z różnych szkół m.in. Gimnazjum z Kobylnicy i Gimnazjum nr 6 ze Słupska. W tym roku mogliśmy poznać negatywne efekty zażywania narkotyków oraz picia alkoholu. Testowaliśmy specjalistyczne okulary, które pokazywały obraz osoby będącej pod wpływem alkoholu, które udostępnił nam słupski WORD……

Więcej…

 

Wolontariuszka Klaudia

Dzień Dziecka w PKiW

Dnia 5 czerwca uczniowie naszego liceum pełnili rolę wolontariuszy i mimo niedzieli poświęcili swój czas i wspierali swoją obecnością grupę „Każde Dobre Serce Słupsk” i Stowarzyszenie „Horyzont”. Festyn uświetniający Dzień Dziecka odbył się w Parku Kultury i Wypoczynku przy słupskim SOSiR. Milusińscy mieli wiele atrakcji m.in. zabawy z harcerzami, malowanie twarzy, turniej piłki nożnej, pokazy bokserskie klubu „Czarni Słupsk”. Największą atrakcją dla dzieci, a także naszych wolontariuszy okazał się pokaz Rumby. Serdecznie dziękujemy za udział: Klaudii Przybylskiej, Kasandrze Rusin, Wiktorii Ryszko, Karolinie Grochowskiej, Klaudii Miklasińskiej oraz Konradowi Wirwickiemu.

Więcej…

 

MDD

Lekcja w terenie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

1 czerwca w naszym liceum odbyła się lekcja w terenie. Poświęcona została naszemu miastu. Tematem lekcji był „Słupsk i jego tajemnice”. Uczniowie wykonywali przygotowane wcześniej zadania, które dotyczyły istotnych wydarzeń z historii Słupska. Sprawdzano też wiedzę z topografii miasta oraz ze znajomości jego najważniejszych zabytków….

Więcej…

 

okJest cool

Kurs nurkowy – Koczała 2016

Już kolejna grupa z sukcesem ukończyła kurs płetwonurkowy. Tym razem było niesamowicie gorąco i burzowo. Jednak dla naszych uczniów żadne przeciwności pogodowe nie są straszne. Wrażenia z ostatniego wejścia do wody były niesamowite. Jak zapewnia młodzież na tym się nie skończy i będą kontynuować swoją przygodę z nurkowaniem. Fajnie jest podglądać podwodny świat jeziora.

Więcej…

 

3ABAbsolwenci

Pożegnanie Absolwentów 2016

W piątek 29-go kwietnia uczniowie klas trzecich zakończyli trwającą trzy lata naukę w liceum. Jak co roku, maturzystów żegnali młodsi koledzy. Na uroczystość pożegnania absolwentów przybyło wielu rodziców. Było uroczyście i podniośle. Najpierw głos zabrali drugoklasiści, prezentując przygotowaną przez siebie część artystyczną. Później głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Węgielnik, która wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem. Wśród wyróżnionych znalazły się Sylwia Rybicka i Justyna Witkowska. Nagrodę za najlepszą frekwencję otrzymał Damian Oporski (100%), podziękowania za pracę na rzecz klasy trafiły do Patrycji Głuszek, natomiast za działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu do Hanny Cybulskiej.

Więcej…

Ulica„Ulica” Daniela Odija

Wyjście od Teatru Nowego

„Ulica Długa wcale nie jest długa. Być może nie jest wcale ulicą, w każdym razie od dawna nie istnieje już na mapie miasta”. Cytat zaczerpnięty z powieści słupskiego pisarza rozpoczął przedstawienie, na które udaliśmy się dnia 19.04.2016r. Historia, którą zobaczyliśmy na deskach teatru opowiedziana została w formie epizodów zaczerpniętych z utworu….

Więcej…

 

CAM00343Jak chcę to potrafię;)

Szkolny survival

29 kwietnia uczniowie klasy I A mieli okazję nauczyć się jak rozłożyć namiot. Sprawa wydawałaby się prosta, gdyby nie fakt, że namiot był wojskowy i stosunkowo duży. Pod bacznym okiem Pana Roberta Pestki młodzież poradziła sobie z tym zadaniem doskonale. Co prawda zajęło to trochę czasu ale za to jaki efekt. Zapraszamy do odwiedzenia galerii.

Więcej…

20160414_120146Pan Tomasz Groch

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

14-go kwietnia 2016 r. przypadła okrągła 1050 rocznica chrztu Polski. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs historyczny poświęcony tej tematyce. Pomysłodawcą konkursu był pan Tomasz Groch – nauczyciel historii. W konkursie wzięli udział przedstawiciel klasy I A w osobach Karoliny Grochowskiej oraz Karola Kolibowskiego, z klasy II A byli to Natalia Kosińska i Damian Husar, klasę II B reprezentowali Mariola Regiel i Dominik Mocek, a klasę III A i B Sylwia Rybicka i Eryk Krysik. Najlepszą wiedzą dotyczącą chrztu Polski wykazali się ci ostatni, zajmując pierwsze miejsce w konkursie.

Więcej…

bieg1Co my tu mamy…?

III Słupski Bieg Patrolowy Klas Mundurowych

W dniu 08 kwietnia 2016r. o godzinie 9.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Niedziałkowskiego 2 odbyły się zawody klas mundurowych. Naszą szkołę będą reprezentowały dwa 3-osobowe zespoły.

Chociaż nie udało się wywalczyć miejsca na podium uczniowie zajęli ex aequo 5 i 7 miejsce. Podkreślić należy, że byliśmy jedyną szkołą, którą reprezentowały dziewczęta. Świetnie poradziły sobie z RKO (otrzymały najwięcej punktów). Bardzo dobrze wypadło także strzelanie.

Więcej…

DSC_0786Jesteśmy najlepsi

Nagrody i zaświadczenia z kursów rozdane

Podczas szkolnego apelu Dyrekcja naszego liceum wręczyła zwycięzcom Wielkanocnego Konkursu OMNIBUS nagrody w postaci bonów upominkowych. Naszym szkolnym Omnibusem została Sylwia Rybicka z kl. IIIB. Tuż za nią uplasował się Dominik Mocek z IIB, natomiast Justyna Witkowska zdobyła zaszczytne trzecie miejsce 🙂 . Można powiedzieć, że finisz konkursu był niezwykle emocjonujący, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów.

Wybrańcom z trzeciej klasy mundurowej, którzy uczestniczyli w kursie strzeleckim wręczone zostały długo wyczekiwane Zaświadczenia z Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski. Certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej otrzymali uczniowie klasy pierwszej i drugiej, którzy pozytywnie zdali egzamin organizowany przez Maltańską Służbę Medyczną.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

MKSslawaTak się cieszy Sława-Sławno

Kolejny sukces piłkarzy

Dnia 5.03.2016r. odbył się mecz Pucharu Polski pomiędzy drużynami MKS Sława Sławno (Koszalińska Klasa Okręgowa) – Rasel Dygowo (IV liga) i zakończył się zwycięstwem Sławy po dogrywce 2:1. Dodajmy, że była to już VI runda. Teraz Sława zmierzy się w ćwierćfinale na szczeblu wojewódzkim. Do sukcesu przyczynili się uczniowie kl. IIB LO im. Wacława Sierpińskiego: Marcin Kwiatkowski, Patryk Kostrzewiński, Piotr Serewiś i Sebastian Karaban.

Więcej na portalu http://sławno.naszemiasto.pl

Jakub Walczuk na ringu z tatą-trenerem

Jakub na ringu z tatą-trenerem

Udany start naszych uczniów w eliminacjach do MPJ

Zwycięską walkę w Gdyni, podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów w boksie, 03 marca stoczył Jakub Walczuk, uczeń kl. IIB (wygrana 2:1) oraz Dawid Murawski z kl. IIA (wygrana 2:1). Natan Konszewicz tym razem musiał przełknąć porażkę, ale wola walki została. Udany występ na swoim koncie w walce towarzyskiej ma za sobą Mariola Riegel z kl. IIB. Respect. Dziewczyny górą 😉

Więcej na stronie Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni

DSC_0145Maturzyści

Studniówka 2016

Tuż przed feriami uczniowie klas trzecich mieli swoją studniówkę. Bal odbył się w restauracji Felix. Na uroczystość przybyło wielu rodziców, którzy zachwycili się polonezem w wykonaniu maturzystów. Faktycznie taniec zachwycał, bogactwo układu i figur, które wykonali uczniowie mógł się podobać. Niewątpliwie dużo to zasługa ich samych oraz wychowawcy pani Joanny Zduńczyk. Pierwszą parę tworzyli Eryk Krysik oraz pani Paulina Maćkowska, której też należą się słowa uznania. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Więcej…

DSC_0049

Klasa I w Sądzie:)

Wizyta w Sądzie Rejonowym w Słupsku

11 lutego uczniowie klasy I A mieli okazję zobaczyć jak wygląda proces sądowy. Było to możliwe dzięki wizycie w Sądzie Rejonowym w Słupsku. Wyjście zorganizował pan Tomasz Groch. Sprawa w której uczestniczyła młodzież była niezwykle ciekawa. Podczas jej trwania Sąd ogłosił wyrok oraz jego uzasadnienie. Nie zabrakło także mów końcowych prokuratora i obrońcy. Uczniom bardzo się podobało. Zobaczymy na jaką sprawę trafimy za rok.

Więcej…

12722426_1023743691001033_1584554276_o

Pamiątkowe zdjęcie

Lekcja nt. praw dziecka

10 lutego w naszym liceum gościliśmy studentów z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Przygotowali oni dla młodzieży klas I-III zajęcia nt. praw dziecka. Lekcja miała charakter zajęć praktycznych, gdzie uczniowie mieli do wykonania intrygujące, zabawne i ciekawe zadania. Niewątpliwie ten rodzaj prowadzenia lekcji był nowatorski i mocno przemawiający do młodzieży, o czym przekonacie się oglądając zdjęcia. Więcej na stronie internetowej www.gazetakaszubska.pl.

Więcej…

100_4824

Wśród dzieł Witkacego

Lekcja muzealna „Życie i twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza”

28 stycznia uczniowie klasy I A mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Poświęcona ona była twórczości i życiu prywatnemu zakopiańskiego artysty o pseudonimie „Witkacy”. Mimo, iż pochodził on z Zakopanego, to właśnie w Słupsku znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł tego artysty. Naszym uczniom bardzo się podobało. Chętnie powtórzyliby takie wyjście. Kto wiem, może już niedługo się uda:)

Więcej…

 

kolędaWspólne kolędowanie

Wspólne kolędowanie

 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

C.K.Norwid

Więcej…

1520_816273488484825_7333515898990028873_n

Kurs wizażu.

Świąteczny kurs wizażu.

Tuż przed świętami uczennice z klasy III A wzięły udział w kursie wizażu zorganizowanym przez panią Paulinę Maćkowską. Pod okiem profesjonalnej wizażystki, uczennice klasy kosmetycznej mogły doskonalić umiejętności oraz techniki wizażu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zresztą zobaczcie sami.

Więcej…

12391022_1015740605151996_1146756522178793165_n

Krzyżyk i jego beatbox

Resocjalizacja przez Hip- Hop

17 grudnia naszą szkołę odwiedzili podopieczni Przemysława Kaca. Grupa raperów dała koncert dla naszych licealistów. Ideą tego przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży hasła: „Resocjalizacja przez hip- hop”. Opiekun grupy opowiadał o wpływie muzyki na życie młodych ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Koncert urzekł nas wszystkich a w podziękowaniu obdarowaliśmy gości gromkimi oklaskami.

Więcej…

AIDS

1 XII Światowy Dzień AIDS

Powiatowa Olipmiada Wiedzy nt. HIV i AIDS

15 grudnia br. nasi uczniowie Agata Sikorska z kl. II A i Konrad Drupisz z kl. III A wzieli udział w Powiatowej Olimpiadzie wiedzy nt. HIV i AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzież bez HIV”. Olimpiada odbyła się w aulii I LO im. B. Krzywoustego w Słupsku. Celem rywalizacji uczniów było propagowanie wiedzy nt. zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, a także uświadomienie zagrożeń płynących z niezrozumienia istoty tej choroby oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Więcej…

img_2748 Spotkanie w Komendzie

Wyjście do KMP w Słupsku

04 grudnia br. uczniowie klas mundurowych mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Policjanci opowiadali młodzieży, o pracy w służbach mundurowych. Uczniowie mogli też zobaczyć izolatkę, spacerniak i miejsce pracy techników.

Więcej…

dsc_0090

Fragment uniformu strażaka

Wyjście do PSP w Słupsku

20 listopada br. uczniowie klas mundurowych mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Strażacy pełniący w tym dniu służbę opowiadali młodzieży, jaki jest niezbędny sprzęt na wyposażeniu każdego strażaka. Uczniowie mogli też zobaczyć najnowszy nabytek PSP w Słupsku – samochód Toyota Ranger. W dalszej kolejności można było zobaczyć, jak działa stanowisko dyspozytora PSP oraz jak na co dzień funkcjonuje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.

Więcej…

Aktorzy szkolnego apelu

Święto Niepodległości 2015

W dniu 10 listopada 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Apel został przygotowany przez uczniów klasy II A. W tym roku apel nosił tytuł „Pociągu do Niepodległości”. Po części oficjalnej zostały wręczone uczniom certyfikaty ukończenia kursu płetwonurka P1. Pani dyrektor wręczyła także dyplomy wszystkim uczniom, którzy brali udział w biciu rekordu w RKO organizowanym przez WOŚP.

Więcej…

1

Początek rajdu

Pierwszy Szkolny SIERPAGAN 2015

W dniu 28 października odbył się pierwszy szkolny rajd pn. „Sierpagan”. Udaliśmy się w okolice Krępy słupskiej. Tam podzieliliśmy sie na dwie grupy. Malowniczą trasą doszliśmy do Lubunia, a w drodze powrotnej do Krępy wspólnie rozpaliliśmy ognisko. W trakcie rajdu uczniowie mieli do wykonania wiele ciekawych zadań, które obie grupy dokumentowały nagraniem filmowym. Wszyscy dobrze się bawili i mimo zmęczenia zadowoleni wrócili do domu.

Więcej…

12

Bieg poświęconemy świadomości o handlu ludźmi

I Bieg ku świadomości o handlu ludźmi

18 października 2015 r. nasi wolontariusze czynnie uczestniczyli w organizacji biegu poświęconemu świadomości o handlu ludźmi. Impreza odbyła się w niedzielę i rozpoczęła się o godz. 8 rano. Miejscem zbiórki był stadion 650 lecia. Uczniowie naszej szkoły aktywnie pilnowali dyscypliny biegu stojąc na poszczególnych punktach kontrolnych. Szkolny opiekun wolontariatu, pani Palulina Maćkowska wydawała startery, chipy i karty biegacza. Wszyscy dopingowali nauczycielce, która zdecydowała się przebiec dystans 10 km.

Więcej…

indeks

WOŚP

Bijemy rekord w RKO z WOŚP

Nasze liceum 16 października wzieło udział w akcji organizowaniej przez WOŚP. Jej celem było przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej z udziałem jak największej liczby osób. By go pobić RKO musiało trwać nieprzerwanie przez 30 min. Uczniowie klas ratownictwa i mundurowych spisali się na medal. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.

Więcej…

img_0210Pierwszaki

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany potoczne Dniem Nauczyciela. Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie zgromadzili się w aulii szkoły aby obejrzeć przedstawienie przygotowane z tej okazji uczniów klasy III B. Wzorem lat ubiegłych postawiliśmy na innowację. Przebrani w mundury i kominiarki członkowie grupy ASG wyrwali z zajęć klasę pierwszą. Dla pierwszaków było to ogromne przeżycie. Po części wstępnej zobaczyliśmy kilka scenek z życia szkoły przedstawionych w humorystyczny i zabawny sposób.

Więcej…

Pamiątkowe zdjęcie.

Nurkowanie w Koczale

Kurs nurkowy

Wrześniowa pogoda sprzyjała aktywności na powietrzu. Kurs nurkowy, zorganizowany kolejny raz przez naszą szkołę, odbył się w Koczale. Grupa uczniów drugiej klasy mundurowej miała szansę zasmakować uroków podwodnego szaleństwa w krystalicznie czystej wodzie jeziora. Jeszcze trochę i będą z nich prawdziwe navy seals 😉

Więcej…

DSC_0081To dopiero początek

Wycieczka do Heide Parku

W dniu 24.09.2015r. wyjechaliśmy na oryginalną wycieczkę szkolną – do Heide Parku w Soltau pod Hamburgiem. Podróż, mimo że odbywała się komfortowym autokarem była długa i męcząca. Jednak my tak łatwo się nie poddajemy. Perspektywa całodniowego szaleństwa dodawała nam siły. Co kilka godzin mogliśmy też rozprostować nogi, wypić kawę czy herbatę, a nawet, w nietypowych warunkach wyszorować zęby i i zadbać o schludny wygląd. Wszystko to sprzyjało szkolnej integracji.

Więcej…

11998559_617084965098767_29761717_nNasze pierwszaki

Wyjście integracyjne klasy I

Tradycją naszego liceum są wyjścia integracyjne uczniowie klasy pierwszej. W tym roku pierwszaki udały się na pieszą wycieczkę nad „trzy stawki”. Wspólnie z panią Pauliną Maćkowską nasze „kociaki” miały czas na poznanie siebie i swojej wychowawczyni. Pogoda i humory dopisały, więc na zakończenie można było posilić sie pieczonymi na grillu kiełbaskami. Spędzony w ten sposób błogi czas urozmaicony był quizem ze znajomości topografii i historii Słupska.

Więcej…

 

rok szkolny

Nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Skończyły się wakacje i czas wracać do szkoły. Pani wicedyrektor Agnieszka Siwek przywitała wszystkich uczniów, a w szczególności klasę pierwszą. W trakcie rozpoczęcia przedstawiono również grono pedagogiczne oraz nowych pracowników szkoły. Pani Dyrektor Jolanta Węgielnik życzyła wszystkim dużo sukcesów i realizacji wszystkich założonych w tym roku celów.

Więcej…

IMAG1177Wakacje!

Zakończenie roku szkolnego

W końcu nadszedł ten długo oczekiwany i wymarzony dzień dla wielu uczniów. Tegoroczny koniec roku szkolnego wypadł w piątek 26 czerwca. Uroczystościom zakończenia roku przewodniczyła pani Dyrektor Jolanta Węgielnik, która wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Na koniec były podziękowania i życzenia. „Wszyscy zasłużyliśmy na wypoczynek. Mam nadzieję, że nadchodzące wakacje będą dla Was miłe, pełne wrażeń, ale przede wszystkim bezpieczne” – mówiła Pani Dyrektor.

Więcej…

"Sława" SławnoSława Sławno

Sukces naszych uczniów

Nasi uczniowie z kl. I B – Sebastian Karaban, Patryk Kostrzewiński, Marcin Kwiatkowski, Piotr Serewiś reprezentujący klub MKS Sława Sławno zdobyli 3 miejsce w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Serdeczne gratulacje. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

_RYS219326Poszkodowany w wypadku

Projekt „Bezpieczne wakacje”

W dniu 12.06.2015r. W Liceum Ogólnokształcącym im. W Sierpińskiego odbył się dzień otwarty związany z corocznym, cyklicznie realizowanym projektem pt. ?Bezpieczne wakacje?. Idea zajęć zrodziła się w roku 2012 i cieszy się do dnia dzisiejszego dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, którzy mogą wraz z uczniami klas gimnazjalnych uczestniczyć w zajęciach otwartych.

Więcej…

IMG_0648Cel! Pal! 😉

Paintball Kuleszewo

Miesiąc maj upływa klasom mundurowym pod znakiem wyjść oraz różnego rodzaju atrakcji. Związane są one oczywiście z kierunkiem klas. Tym razem uczniowie klas pierwszych mogli sprawdzić swoje umijętności strzeleckie. Na polu paintbalowym w Kuleszewie k. Kępic mundurowi walczyli między sobą o flagę przeciwnika. Zabawa była przednia, a po niej był czas na tradycyjne ognisko z kiełbaskami. Na pewno trzeba będzie to powtórzyć.

Więcej…

Super hero

Lecę, bo chcę 😉

Świat widziany z lotu ptaka

Kolejny kurs w klasie mundurowej za nami. W miniony weekend uczniowie z kl. II doświadczyli jednej minuty swobodnego lotu z wysokości prawie 4000 m. Na lotnisku aeroklubu w Krępie zmagali się z własnymi słabościami, by oddać swój pierwszy w życiu skok. Pierwsze słowa Krzysia K. brzmiały „Proszę Pani, żyję i chcę więcej.” Adrenalina osiągnęła swój kulminacyjny poziom. Jednym słowem rewelacja.

Więcej…

Pierwsza z lewejPierwsza z lewej

Wicemistrzyni Karate Kyokushin

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica kl. IIB Agnieszka Olszowiec wywalczyła drugie miejsce w 29 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w dniach 16-17 maja br. w Estonii. Agnieszka stanęła na podium w kategorii KATA Juniorek. Gratulujemy ogromnego sukcesu.

IMAG1056Lustereczko, powiedz przecie…

Kurs wizażu

Po raz kolejny nasze kosmetyczki uczestniczyły w kursie wizażu. Kurs został zorganizowany przez zaprzyjaźnioną firmę Pierre Rene Professional. Uczennice zgłębiły tajniki sztuki makijażu nowoczesnego, poznały nowe trendy, które pojawiły się w tym roku na światowych wybiegach. Zajęcia poprowadziła przemiła pani Emilia – wizażystka Pierre Rene z Gdańska.

Więcej…

IMAG1019Mdlejąca Kalina

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Uczniowie pierwszych i drugich klas ratownictwa medycznego oraz dziewczęta z klasy kosmetycznej uczestniczyły w dwudniowym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez Maltańską Służbę Medyczną. Szczególne podziękowania kierujemy do sympatycznej Pani ratownik Kamili Ryng. Po intensywnym szkoleniu odbył się egzamin potwierdzający umiejętności młodego ratownika. Serdeczne gratulujemy!

Więcej…

birety w góręTo już jest koniec;-)

Pożegnanie absolwentów

Stało się… Kolejna klasa ukończyła nasze liceum. Oczywiście będziemy z z sympatią wspominać wspólnie spędzone chwile. Na uroczystości zakończenia roku wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy. Tradycyjnie uczniowie kończący trzecią klasę wręczyli Dyrekcji pamiątkowe tablo. Uwieńczeniem chwili było posadzenie drzewka na podwórku szkolnym z zakopaną pod nim butelką z nazwiskami absolwentów. Na wszystkich czekał także przepyszny tort.

Więcej…

strzelnica
Cel pal

Strzelnica

W ostatnim czasie organizujemy coraz więcej wyjść w teren. Założeniem naszej szkoły jest praktyczne ukazanie istoty i specyfiki pracy w służbach mundurowych. Temu też służą cykliczne wyjścia na strzelnicę.

Więcej…

bunkry3
Ale akcja

Wiosna w bunkrach

Wraz z końcem zimy rosną chęci na zorganizowanie wycieczek. W związku z pierwszym dniem wiosny uczniowie klasy mundurowej oraz ratownictwa medycznego zwiedzali bunkry Blüchera w Ustce.

Więcej…

PAP
Prezentacja firm

Spotkania z przedsiębiorczością

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w „Akademickich spotkaniach z przedsiębiorczością”, które odbyły się 19 marca. Spotkanie to miało miejsce na holu Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Więcej…

32

Studniówka

30 stycznia uczniowie klas III mieli swoją studniówkę. Tak upragniony przez wszystkich maturzystów bal, odbył się w słupskiej restauracji „Młyn”. Uroczystego otwarcia dokonała pani Agnieszka Siwek. Po tradycyjnym polonezie oraz części artystycznej rozpoczęła się niezapomniana zabawa.

Więcej…

dsc05038

MATP

W dniu 29.01.2015 uczniowie klasy drugiej wzięli udział jako wolontariusze w Pomorskim Dniu Treningowym Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych MATP. Do wyznaczonych im zadań należało przygotowywanie grup startowych, zwoływanie zawodników na miejsce zbiórki oraz pomoc w przenoszeniu niektórych zawodników poruszających się na wózkach.

Więcej…

IMAG0707

Lodowisko Koszalin

Dnia 20 stycznia 2015 r. pojechaliśmy do Koszalina. Każdego roku tuż przed feriami próbujemy swoich sił na lodzie. Nie wszystko szło po myśli zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Byli wśród nas tacy, którzy radzili sobie doskonale, ale były również osoby, które dopiero debiutowały ;- )

Więcej…

IMG_9324

Działalność charytatywna

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Kryńskiej udali się do Centrum Administracyjnego Placówek Socjalizacyjnych, Mój Dom-Moja Przyszłość, mieszczącej się przy ul. Tuwima.

Więcej…

2

Matura – na razie na próbę

W naszym liceum po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym odbyła się matura próbna zaproponowana przez wydawnictwo Operon. Uczniowie pod czujnym okiem kadry pedagogicznej przystąpili do najważniejszego dla nich sprawdzianu wiedzy ogólnej.

Więcej…

IMAG0280

Nowe stopnie dla klasy II

Na pagonach II klasy mundurowej pojawiła się druga belka. Po ciężkim roku pracy nad własnymi słabościami oraz żmudnych ćwiczeniach fizycznych nasi podopieczni przeszli na kolejny etap swojej kariery. Jak powiedział Krzysztof K. „dwie belki już zobowiązują”. W trakcie roku szkolnego uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem służb mundurowych.

Więcej…

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?page_id=2774