Teatr Muzyczny w Gdyni.

W dniu 14. marca 2024r. odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie „Lalka”. Uczniowie przed wejściem do teatru mieli okazję integrować się podczas samodzielnych wycieczek po Gdyni. Sztuka rozpoczęła się o godzinie 19 i była teatralną adaptacją znanej powieści B. Prusa o tym samym tytule. Losy Wokulskiego, które stały się główną osią utworu, symbolizowała drabina, po której bohater próbował wydostać się z określonego i schematycznego miejsca w społeczeństwie niechętnym jakimkolwiek zmianom. Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy bogatego kupca starającego się o rękę zepsutej arystokratki z bardzo wysokim poczuciem dumy klasowej. Uczniowie mieli okazję zrozumieć jak duży wpływa na życie codzienne miały pieniądze i określony status społeczny.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=6200