„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji
i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia
z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w dniach:

17-18.06.2023 r. – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, przy ul. Grunwaldzkiej 35 (teren od strony ul. Rybackiej) oraz

19-20.08.2023 r. – Plac przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy,
ul. Wodna 20/4

Wszystkie chętne, pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, w którym żołnierze – instruktorzy nauczą Panie podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia raz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia, po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. Rejestracja uczestniczek rozpoczęła się 12 maja i potrwa do 17 czerwca 2023 roku na szkolenie w Ustce oraz do 19 sierpnia na szkolenie w Kobylnicy. Zapisów do uczestnictwa w szkoleniu w Ustce i Kobylnicy można dokonać bezpośrednio w siedzibie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku, przy ul. Boh. Westerplatte 8, mailowo na adres: s.sitko@ron.mil.pl lub telefonicznie na numer telefonu: 723 681 971 lub 723 631 210.

Wszystkie szczegółowe informacje tj. regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy znajduje się w linku poniżej: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Słupsku – „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi (wp.mil.pl)

Zapraszamy do śledzenia stron internetowych i mediów społecznościowych Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku raz jednostek wojskowych.

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy WCR w Słupsku ppor. Michał ZBLEWSKI tel. 261 458 846.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5924