Wiosenne Zawody Strzeleckie.

Kiedy inni odpoczywali w zaciszu domowym po całym tygodniu cięzkiej pracy w szkolnych ławkach, nasi kadeci klas mundurowych pod okiem st. chor. szt. mar. Kryzstofa Ruczaja walczyli o najwyższe trofea w Wiosennych Zawodach Strzeleckich w Słupskim Klubie Strzeleckim GRYF.
Gotowość do strzeleckiej rywalizacji w dwóch konkurencjach zgosili:
kadet III klasy Natalia Salicka
kadet III klasy Zofia Gzylewska
Kdet II klasy Zuzanna Mielczarek
kadet I klasy Emilia Hliwa
kadet III klasy Mateusz Palimonka
Karabin sportowy 5,6mm z którym kadeci mieli styczność wielokrotnie podczas treningów, zajęć oraz wcześniejszych zawodów to pierwsza z dwóch konkurencji strzeleckich z jaką przyszło im się zmierzyć. W przeciwieństwie do karabinu pneumatycznego w tej konkurencji zawodnicy strzelali w postawie leżącej z wykorzystaniem podpórki. Po 3 próbnych oraz 10 strzałach ocenianych przyszedł czas na podsumowanie wyników. Pomimo najmniejszego doświadczenia nie miała sobie równych w tej konkurencji kadet I klasy Emilia Hliwa, natomiast tuż za nią na 2 miejscu zameldowała się kadet III klasy Zofia Gzylewska. Pozostali reprezentanci naszej drużyny pomimo zaciętej walki staneli tuż za podium. 4 miejsce – kadet II klasy Zuzanna Mielczarek, 5 miejsce – kadet III klasy Natalia Salicka, natomiast kadet Mateusz Palimonka, jeden z najlepszych strzelców naszej szkoły, wystrzelał miejsce 6.
Druga konkurencja do której przystąpili nasi strzelcy to karabin pneumatyczny gdzie musieli rywalizować z najlepszymi zawodnikami ze Słupska oraz jego okolic.
Po ośmiu 5 strzałowych seriach i podsumowaniu wyników końcowych tuż za zawodnikami Klubu Strzeleckiego GRYF na 3 stopniu podium uplasowała się ponownie nasza najmłodsza zawodniczka kadet I klasy Emilia HLIWA. Tuż za podium czyli na najgorszym dla każdego sportowca miejscu znalazł się kadet III klasy Mateusz Palimonka.
Nauczyciel wychowania wojskowego st. chor. szt. mar. Krzysztof Ruczaj dopingowany przez swoich podopiecznych również dwukrotnie stanął na podium wiosennych zawodów strzeleckich zajmując 3 miejsce w konkurencji: karabin sportowy 5,6 mm oraz 2 miejsce w konkurencji: pojedynek strzelecki shott-off. Oczywiście poszczególne konkurencje strzeleckie były oceniane w kategoriach wiekowych.
GRATULUJEMY!!!! i czekamy na kolejne strzeleckie sukcesy naszych kadetów.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5538