Szkolenie w 7 Brygadzie Obrońców Wybrzeża.

W dniu 22.04.2022r. w ramach zajęć ze szkolenia wojskowego kadeci klas mundurowych naszego liceum pod czujnym okiem nauczyciela wychowania wojskowego oraz instruktorów 7 Brygady Obrony Wybrzeża uczestniczyli w zajęciach z zakresu szkolenia strzeleckiego oraz taktyki. Po przybyciu na strzelnicę 7 BOW, uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy szkoleniowe gdzie na poszczególnych podpunktach nauczania doskonalili swoje wcześniej nabyte umiejętności z zakresu rozkładania, składania oraz zasad bezpiecznego posługiwania się bronią. Doskonalili rownież umiejętności z zakresu szkolenia taktycznego gdzie zostały powtórzone a następnie ćwiczone sposoby poruszania się w terenie. Nasi kadeci w ramach wcześniejszych zajęć wielokrotnie mieli możliwość posługiwania sie bronią z wykorzystaniem symulatorów strzeleckich takich jak: OSD Śnieżnik lub Symulator RICA. Tym razem mieli okazję poznać kolejny z gamy symulatorów strzeleckich jakim jest TCW-97 CYKLOP. Bogatsi o zdobytą wiedzę zakończyliśmy zajęcia i po krótkim podsumowaniu zajęć opuściliśmy strzelnicę w ugrupowaniu marszowym.
W tym miejscu pragniemy podziękować instruktorom 7 Brygady Obrony Wybrzeża za profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5535