Wyjście do kina.

W dniu 16 września zdecydowaliśmy się wyjść wraz z uczniami wszystkich klas do kina na film poświęcony pamięci Tadeusza Pietrzykowskiego, więźnia obozu koncentracyjnego o numerze 77. Uczniowie mieli okazję poznać historię przez pryzmat doświadczeń jednostki na tle wydarzeń II wojny światowej. Ciekawym zabiegiem filmowym było przedstawienie biogramu „Teddiego” przez sport, który pozwolił mu przetrwać obozową rzeczywistość. Tytułowy Mistrz rozegrał w obozach kilkadziesiąt walk i zyskując miano „Mistrza Wszechwag”.

Pomimo trudnej i przejmującej tematyki film został przez młodzież przyjęty bardzo dobrze, a cisza towarzysząca nam zarówno podczas seansu jak i po nim, odebrana została jako hołd złożony przez młodych ludzi ofiarom holokaustu.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5406