Obóz Szkoleniowo – Kondycyjny

W terminie od 27.09 do 29.09.2020 r. na bazie obiektów Centrum Charytatywno – Społecznego Caritas Ustka oraz terenu przyległego do Ośrodka odbył się Obóz Szkoleniowo – Kondycyjny dla kadetów I oraz II klasy o profilu wojskowym Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Słupsku.

Podczas tych kilku dni kadeci nie mogli narzekać
na zbyt dużą ilość czasu wolnego ponieważ plan szkolenia przewidywał udział w zajęciach od godz. 07.00 kiedy to ogłaszana była pobudka aż do 22.00 kiedy to służba dyżurna ogłaszała capstrzyk.
Pierwszy dzień obozu to udział m.in. w zajęciach z zakresu regulaminu musztry, następnie kadeci otrzymali zadanie przygotowania się do wymarszu na szkolenie w ramach którego poznawali wybrane elementy survivalu czyli przetrwania w trudnych warunkach.
Zajęcia te pozwoliły kadetom klas wojskowych na zapoznanie się z podstawowym sprzętem stosowanym w survivalu, budową schronień, technikami budowy ognisk oraz pozyskiwania ognia. Każdym zajęciom towarzyszył marsz kondycyjny do miejsca planowych zajęć, więc kadeci za wyjątkiem szkolenia pracowali również nad poprawą swojej sprawności fizycznej. Kolejny dzień to nowe wyzwania i udział w szkoleniu z zakresu szkolenia strzeleckiego w ramach którego poznali zasady w bezpiecznym posługiwaniu się bronią jak też rywalizowali ze sobą uczestnicząc w zawodach strzeleckich. Z uwagi na fakt że nie był to pierwszy kontakt kadetów klas wojskowych z bronią, walka o najwyższe miejsca była zacięta. 
W wyniku realizacji zawodów strzeleckich o miano najlepszego strzelca obozu szkoleniowo – kondycyjnego najwyższe wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce i tytuł najlepszego strzelca zdobyła:
kadet Katarzyna KOWALSKA  – klasa II a ( 86 pkt),
II miejsce i tytuł wicemistrza, przegrywając zaledwie jednym punktem zdobył:
kadet Mateusz PALIMONKA – klasa II b (85 pkt),
III miejsce:
kadet Sylwester KOŁODZIEJCZAK – klasa II B ( 84 pkt),
Pozostałe miejsca z liczbą powyżej 80 pkt
kadet Sebastian GOYKE – klasa II a (83 pkt),
kadet Adrian BARTCZAK – klasa II a (82 pkt),
kadet Natan SZUMIKOWSKI – klasa II a (82 pkt),
kadet Zuzanna MIELCZAREK – klasa I ( 82 pkt),
kadet Marcel LISIECKI – klasa II a (81 pkt),
kadet Zofia GZYLEWSKA – klasa II (80 pkt)
Drugi dzień obozu to również marsz kondycyjny powiązany ze szkoleniem z zakresu pokonywania  przeszkody wodnej w ramach którego kadeci nauczyli się jak posługiwać się wojskową  łodzią jednoosobową. Pomimo faktu, że nie wszyscy kadeci radzą sobie w wodzie jak ryby to jednak wszyscy sprostali wyzwaniu i zaliczyli zadanie.
Czytaj dalej

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=5140