Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Po raz kolejny realizując wytyczne dotyczące akcji prozdrowotnych w szkołach zorganizowaliśmy prelekcję związaną ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu.
Na spotkanie uczennice klasy pierwszej – Magda, Olga i Natalia przygotowały prezentację zawierającą najważniejsze fakty dotyczące papierosów tradycyjnych i e – papierosów, zawartości szkodliwych substancji w papierosach, wpływu palenia papierosów na organizm człowieka, statystyk dotyczących zachorowalności na różne choroby związane z tym nałogiem. Uczniowie poznali fakty dotyczące szkodliwości palenia papierosów przez kobiety w ciąży, i osoby z innymi schorzeniami oraz przepisy obowiązujące w Polsce w zakresie palenia. Otrzymali również materiały – ulotki i fiszki zawierające szczegółowe informacje na temat wpływu poszczególnych substancji zawartych w papierosach na organizm człowieka. Uczniowie obejrzeli również film na temat palenia e – papierosów, w którym przedstawiono fakty i mity związane z tą rozpropagowaną w ostatnich latach „modą” na ich używanie. Mogli oni poznać bieżące wyniki badań i opinie, często zaprzeczające wcześniejszym informacjom pojawiającym się w przestrzeni publicznej i mediach.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=4965