Romeo i Julia.

W dniu 06.02.2019r. trzecia klasa wraz z wychowawcą wyszła do Teatru Nowego na przedstawienie „Romeo i Julia” W. Szekspira. Sztuka opowiada o historii skłóconych ze sobą rodów, które łączy dopiero tragiczna miłość tytułowych bohaterów. Historia nie jest wyszukana, w zasadzie jest tłem do przedstawienia o wielu ważnych problemów. Zarówno reżyser przedstawienia jak i autor skoncentrowali się na analizie zagadnień takich jak: nienawiść, arogancja czy brak porozumienia. Akcja jest szybka, pełna zwrotów akcji, czasami zabawna. Dialogi są dostosowane do współczesnego języka. Zachowanie bohaterów inspiruje do przemyśleń na temat pośpiechu, nierozsądnie podejmowanych decyzji, zwłaszcza we współczesnym świecie, gdzie czas jest jednostką względną, a życie często toczy się zdecydowanie zbyt szybko.

Permalink do tego artykułu: https://liceum.slupsk.pl/?p=4662